Nieuws

VK18: Op wel­ke par­tij­en kan je stem­men in Knokke-Heist?

2018-09-03 00:00:00 - VK18: Op welke partijen kan je stemmen in Knokke-Heist?

Ontdek hier op welke partijen je bij de gemeenteraadsverkiezingen in Knokke-Heist kan stemmen.

Hoeveel voorkeurstemmen haalt Leopold Lippens deze keer ? Hij is sinds 1979 burgemeester van Knokke-Heist en denkt er nog niet aan om te stoppen. Op 20 oktober wordt Leopold Lippens 77. Het weekend daarvoor trekt hij de lijst voor Gemeentebelangen. Een gezamenlijke lijst met CD&V en Open VLD kandidaten. Bij de vorige verkiezingen haalden ze 24 van de 31 zetels binnen. De flamboyante Leopold Lippens liet twee jaar geleden al weten dat Gemeentebelangen met hem in de hoofdrol op 14 oktober 2018 naar de kiezer zou trekken.

De N-VA haalde bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen zeven zetels binnen en is daarmee de enige oppositiepartij in Knokke-Heist. Zij wilden het einde van de feodaliteit inluiden door het debat terug in de gemeenteraad te brengen. Maar dat was duidelijk buiten burgemeester graaf Leopold Lippens gerekend. Intussen stapten drie van de zeven N-VA gemeenteraadsleden op. Maar je kan niet blijven incasseren. Lijsttrekker Cathy Coudyser is gemotiveerder dan ooit en trekt met 31 kandidaten naar de verkiezingen.

De vorige gemeenteraadsverkiezingen zijn Groen en sp.a in Knokke-Heist maar slecht bekomen. Beide partijen vielen uit de boot en stonden zes jaar langs de zijlijn. Nu trekken Luc Lierman van Groen en Katrien Anteunis van sp.a met een gezamenlijke lijst met 31 kandidaten naar de kiezer. Luc Lierman is lijstrekker en Katrien Anteunis staat tweede op de kartellijst Groen-sp.a. Aandachtspunten zijn de aanpak van de groeiende armoede, beter openbaar vervoer en betaalbaar wonen voor jongeren.

De redactie