Tweedeverblijvers in De Panne protesteren vandaag tegen de tweedeverblijverstaks. Dat doen ze door flyers uit te delen op de traditionele receptie voor tweedeverblijvers.
De verenigde tweedeverblijvers klagen de tweedeverblijverstaks aan in de Panne. Die is volgens hen te hoog. "De Panne trok de taks in een jaar tijd met 50% op tot 850 euro per jaar", klinkt het bij de actievoerders. "De tweedeverblijvers moeten opdraaien voor het begrotingstekort van de gemeente."
"Tweedeverblijvers dragen meer dan dubbel zoveel bij aan de gemeentelijke werking van De Panne dan eersteverblijvers", aldus de tweedeverblijvers. "En dat terwijl wij maar drie maanden in het jaar gebruik maken van de gemeentediensten. Elk evenwicht is zoek."
De actievoerders zullen flyers verspreiden in De Panne, maar willen de actie uitbreiden naar de andere kustgemeenten. Ze willen dat elke tweedeverblijver zich bij hen aansluit op hun digitaal forum.