In Oostende zal het toerismebureau aan het Monacoplein verhuizen naar het voormalig Hotel Terminus in het station.
Volgens het stadsbestuur valt het huidige toerismekantoor niet meer tegen een aanvaardbare prijs te renoveren. Er wordt daarom gekozen voor een nieuw gebouw met commerciële en woonfuncties. Op het gelijkvloers komt er in de toekomst wel weer een nieuwe onthaalruimte van de dienst toerisme.
Hotel terminus krijgt overigens nog nieuwe functies: er wordt een chauffeurslokaal voor medewerkers van De Lijn voorzien, er komen vergaderzalen en gedeelde werkplekken en een verzorgingsplaats voor onder meer mensen met baby's. Voor het overige wordt Hotel Terminus een ontmoetingsplaats voor jonge ondernemers en jongeren. Op het achterliggend perceel zal een nieuw te bouwen polyvalente (fuif)zaal opgetrokken worden.
Restauratie
Het autonoom gemeentebedrijf voor grond- en bouwbeleid Oostende zal nu een bestek opmaken voor de aanstelling van een extern bureau en de toewijzing van de opdracht. De werken zelf omvatten onder meer de restauratie van het buitengedeelte van Hotel Terminus.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?