Nieuws

Speel­plein­wer­king uit Vlaams-Bra­bant mag niet naar dolfijnenshow

De speelpleinwerking van de Vlaams-Brabantse gemeente Herent mag niet naar Boudewijn Seapark in Brugge. Dat heeft het schepencollege van Herent beslist.

Het vindt de dolfijnenshows niet educatief en zelfs in strijd met het dierenwelzijn. "De dieren worden vernederd en gedegradeerd tot clowns", zegt schepen van jeugd Maarten Forceville.

Bite Back

Dierenrechtenorganisatie Bite Back roept alle gemeentebesturen en schooldirecties op om het voorbeeld van Herent te volgen en te opteren voor diervriendelijkere keuzes zoals educatief verantwoorde bezoeken aan opvangcentra voor niet langer gewenste dieren of wilde dieren.

Reactie park

Boudewijn Seapark betreurt de beslissing en zegt met alle regels in orde te zijn. Volgens de woordvoerder worden de dieren ook goed verzorgd en wordt er wel sterk ingezet op educatie. "In 2014 stelde een werkgroep van de Raad van Dierenwelzijn op vraag van de Kamer van Volksvertegenwoordigers ter plekke vast dat er geen sprake is van een verstoord welzijn bij de dolfijnen. We werken voorts mee aan onderzoeken die in de natuur niet mogelijk zijn en soortgenoten in het wild helpen", aldus het dolfinarium.

Ben Storme