
Sp.a Roeselare trekt met 16 zogenaamde vernieuwers naar de gemeenteraadsverkiezingen. Dat zijn mensen zonder politieke kleur.
Onder de naam ‘sp.a en De Vernieuwers’ wil sp.a verder besturen. Misschien wel opnieuw met de huidige coalitiepartners CD&V en Groen? “We hebben goed samengewerkt de afgelopen jaren. Wij zien niet meteen een reden om daar verandering in te brengen, maar de kiezer heeft het laatste woord”, zegt lijsttrekker en eerste schepen Michèle Hostekint daarover.
16 van de 39 kandidaten zijn vernieuwers. Ze zien zichzelf als een burgerbeweging, burgers met lef, een eigenzinnige visie en creatieve ideeën. Van de 10 plaatsen bovenaan de lijst worden er overigens 7 ingenomen door vrouwen. Schepen Henk Kindt krijgt de tweede plaats en vernieuwer Gianna Werbrouck vervolledigt de top drie.