Nieuws

Pol Van Den Dries­sche lijst­trek­ker N‑VA in Brugge

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Bij N-VA Brugge is de beslissing over wie lijsttrekker wordt bij de komende gemeenteraadsverkiezingen genomen. Pol Van Den Driessche en niet Ann Soete zal de lijst trekken. Dit is het persbericht dat N-VA uitstuurt over die beslissing.

"Het politiek bestuur van de N-VA Brugge heeft Pol Van Den Driessche aangeduid als lijstaanvoerder voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2018. Dit gebeurde in samenspraak en nauw overleg met de nationale partijleiding. De Brugse N-VA start meteen ook met de opstelling van een ambitieus verkiezingsprogramma, de uitwerking van een stevige en positieve campagne en de zoektocht naar bijkomend politiek talent." Dat laat N-VA weten in een persbericht, woensdagavond laat.

Dankbaar voor het vertrouwen

Pol Van Den Driessche is dankbaar voor het vertrouwen dat hij krijgt van de partij, zowel nationaal als lokaal. “Ik kijk vol vertrouwen naar de toekomst. Samen met bestuursleden, mandatarissen, leden en veel Bruggelingen gaan we ervoor. Met een open geest, positief en gedreven. Bovenal ook met een bijzonder warm hart voor onze stad en alle mensen die er wonen, leven en werken. Binnenkort trekken we samen met de ganse ploeg de straat op, van huis tot huis.”

"N-VA mikt op centrumsteden"

Nationaal N-VA ondervoorzitter en Europarlementslid Sander Loones beklemtoont het belang van Brugge voor de partij: “We willen de N-VA nog verder versterken als dé volkspartij van Vlaanderen en daarom mikken we in 2018 zeker op de centrumsteden. De voorbije maanden hadden wij met talloze mensen binnen en buiten de partij gesprekken. Dat versterkte ons in de overtuiging dat veel Bruggelingen hopen dat de N-VA straks mee aan het roer komt. Als kopman van een gedreven team is Pol de aangewezen persoon om die hoop waar te maken.”

Vertrouwen van Geert Bourgeois

Ook Minister-president Geert Bourgeois spreekt zijn volledige vertrouwen uit in de beslissing van de Brugse N-VA-ploeg: “Ik voel me nauw verwant met de mooiste stad van West-Vlaanderen. Ik ken er ook veel mensen en zij kijken echt uit naar onze partij om het over een andere boeg te gooien. Met deze ploeg en onze gedreven lijsttrekker zullen wij zorgen voor de verandering waar de Bruggeling recht op heeft”.

Wat met Ann Soete?

Het is geen geheim dat er aan deze keuze een interne machtsstrijd vooraf gegaan is. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2012 werd Pol van Den Driessche ook door de partij naar voren geschoven. Maar hij kwam in opspraak na beschuldigingen over handtastelijkheden en moest zijn plaats afstaan aan Ann Soete. N-VA raakte niet in de coalitie. Ann Soete zetelt als fractieleider voor N-VA in de gemeenteraad en wilde ook de lijst trekken. N-VA organiseerde een bevraging om uit te maken wie de lijst zou trekken. Ann Soete liet eerder al weten dat zij ofwel de lijst wilde trekken, ofwel niet zou opkomen.

Bart Coopman