Nieuws

Over­leg moet tegen­stand proe­f­ei­land wegwerken

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Een ruim overleg met al wie betrokken is, moet de komst van een kunstmatige eiland voor de kust versnellen.

Dat blijkt uit het antwoord van Vlaams Minister Ben Weyts op vragen van Johan Vertreken, Bart Caron, Bert Maertens en Renaat Landuyt. Weyts wil dat gouverneur Carl Decaluwé dat overleg leidt.

Er moeten vooral nog heel wat plooien gladstreken worden tussen de kust en de ministers in Brussel. Zo blijft burgemeester Lippens van Knokke-Heist een felle tegenstander van dat eiland voor zijn kust.

Vlaams minister  Weyts en staatssecretaris van de Noordzee De Backer willen een proefeiland aanleggen voor de kust van Knokke-Heist als eerste kustverdedigingslinie bij de stijging van de zeespiegel. Want de strandophopingen en stormvloedkeringen zullen wellicht niet volstaan om Vlaanderen droog te houden bij een extreme stijging.

Stefaan Kerger