Nieuwe groene oase in Blankenberge komt er

Het college van burgemeester en schepenen van Blankenberge heeft deze week groen licht gegeven voor de realisatie van een groene oase op de vroegere stek van de voetbalclub, gelegen aan de westkant van Blankenberge.
De zone van de “Daring was lange tijd de vaste stek voor Daring Club Blankenberge en nadien voor de Koninklijke Sporting Club Blankenberge. Met het vertrek van de voetbalclub naar het centrum van Sport Vlaanderen (BLOSO), kwam de oude site vrij. Deze zone is momenteel ingekleurd als recreatiezone/voetbalterrein.
Patrick De Klerck: “We willen deze omgeving omvormen tot een groene oase”
“Het is de bedoeling dat we een dossier opstarten om deze omgeving om te vormen tot een groene oase: een publiek park- en bosgebied met diverse streekeigen planten en bloemen”, opent schepen van Ruimtelijke Ordening Patrick De Klerck (Open VLD). “Ook de aanleg van wandelpaden, waterpartijen, rustzone met bankjes, … behoren tot de mogelijkheden. Ook de achterzijde van de J. Soetestraat, de verwaarloosde private tennisterreinen en de noordzijde ter hoogte van de E. Jameslaan worden meegenomen in het ontwerp. Ter hoogte van de E. Jameslaan zal er beperkte woongelegenheid mogelijk zijn", aldus De Klerck.
Meer groen in de stad
Door deze plannen komt er ook meer groen in de binnenstad. De volgende jaren zullen er duizend nieuwe bommen aangeplant worden. Naast de volkstuintjes gaat het stadsbestuur ook nog een een plukboomgaard realiseren en ook het Zeebos krijgt binnenkort een uitbreiding.