Nieuws

Nau­we­lijks con­tro­le op bewa­kings­dien­sten luchthaven

2015-06-12 00:00:00 - Nauwelijks controle op bewakingsdiensten luchthaven

De private bewakingsfirma's in onze luchthavens worden zo goed als nooit gecontroleerd.

Dat schrijft Het Laatste Nieuws. Op Zaventem was er in acht jaar tijd welgeteld één doorlichting." In Charleroi, Oostende en Luik is er sinds 2010 geen enkele doorlichting geweest", zegt Kamerlid Franky Demon (CD&V) uit Brugge.

Op de luchthavens van Zaventem, Charleroi, Luik en Oostende staan private bewakingsfirma's in voor het scannen van handbagage en passagiers op verboden voorwerpen. Toch laat de federale overheid na om het personeel van die bedrijven te controleren.

Volgens de luchthavencommandant van de regionale luchthaven van Antwerpen is daar niets van aan. "Ik ben erg verbaasd te vernemen dat er berichten in de pers verschijnen waarin beweerd wordt dat het bewakingspersoneel van onze luchthavens niet of nauwelijks wordt gecontroleerd. Op de luchthavens van Antwerpen en Oostende, beheerd door Egis, worden wel degelijk controles uitgevoerd."

Belga