Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.
Kuurne is in het oog van de storm terechtgekomen nadat het als enige gemeente in Vlaanderen opnieuw activiteiten van de jeugdbewegingen toelaat.
Kuurne doet heel wat stof opwaaien. Sinds dit weekend kunnen jeugdbewegingen hun activiteiten weer organiseren, door een creatieve interpretatie van de versoepelingmaatregelen. Nu dringen jeugdbewegingen in andere West-Vlaamse gemeenten er ook op aan om nu al van start te gaan, terwijl het eigenlijk pas vanaf 8 juni mag.
En dat valt niet in goede aarde. Sommige gemeenten, Deerlijk bijvoorbeeld, vinden het ronduit gevaarlijk om de coronamaatregelen soepel te interpreteren. Deerlijk wil dat alle steden en gemeenten in de regio eenzelfde beleid voeren en communiceren naar de inwoners toe.