Geld voor volks­tui­nen in drie West-Vlaam­se gemeentes

2016-12-20 00:00:00 - Geld voor volkstuinen in drie West-Vlaamse gemeentes

Joke Schauvliege, Vlaams minister van Omgeving, Natuur en Landbouw, stelt een budget van 320.000 euro ter beschikkingvoor de inrichting van volkstuinen.

De projectoproep volkstuinen 2016 was een succes. Initiatiefnemers konden tot eind augustus 2016 voorstellen indienen bij de Vlaamse Landmaatschappij. In totaal werden 57 dossiers tijdig ingediend waarvan 25 projecten worden betoelaagd voor een totaal bedrag van 320.000 euro. In West-Vlaanderen gaat telkens 15.000 euro naar de Sociale Ecotuin in Bredene, de Buurttuin in het Astridpark in Kortrijk en het Volkstuinpark De Bommelaer in Poperinge De projectindieners kunnen hiermee een bestaande volkstuin uitbreiden of een nieuwe tuin aanleggen.

Een jury beoordeelde de kwaliteit van de projecten op basis van een aantal criteria, zoals de theoretische en reële behoefte aan volkstuinen, de vergunningen en de bijdrage tot de verhoging van de omgevingskwaliteit.

Ben Storme