De dakwerken aan het Aurisgebouw, waar volgend jaar de administraties van de stad en het OCMW van Ieper samen onderdak zullen krijgen, zullen 175.000 euro kosten.
Dat is een extra kost die in de aanvankelijke raming niet voorzien was. Bovendien zal niet het volledige dak van het Auris Centrum gerenoveerd worden.
Het dakgedeelte waar het auditorium zich bevindt en de ruimtes die verhuurd zullen worden, wordt niet gerenoveerd en extra geïsoleerd. De oppositiepartijen begrijpen niet dat het dak niet volledig geïsoleerd wordt. Groen en SP.A wijzen op de burgemeester convenant, die Ieper recent ondertekende, waarin het engagement wordt aangegaan om 20 % energie te gaan besparen. SP.A-fractieleider Philip Bolle vindt het cynisch dat Ieper enerzijds uitpakt met de burgemeester convenant en Vlaanderen wil verbazen met de duurzame wijk De Vloei (en dus dure eden zweert van rationeel energieverbruik), terwijl de stad anderzijds zijn eigen administratief gebouw niet volledig zal isoleren. Hij voorspelt dat het niet gerenoveerde gedeelte van het dak binnen de tien jaar toch aangepakt zal moeten worden (omdat de coating zal beginnen te lekken). Dan zal een veelvoud betaald moeten worden van wat nu in de algemene werken kan worden bedongen.
Volgens burgemeester Jan Durnez is het de keuze van het schepencollege om één zone van het complex nu niet aan te pakken, omdat die zone (met het auditorium) minder gebruikt zal worden.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?