Nieuws

Cali­dris wordt mul­ti­func­ti­o­ne­le recreatiesite

2014-10-17 00:00:00 - Calidris wordt multifunctionele recreatiesite

Het gemeentebestuur van Middelkerke is via een open oproep op zoek naar een erfpachter die een deel van de Calidris site zal ontwikkelen en uitbaten.

Bedoeling is dat de Calidris een multifunctionele jeugd- en sportsite wordt en zo het imago van Westende-bad als badplaats voor de actieve recreant versterkt. Tot nu toe  werd de Calidris vooral gebruikt als onderkomen voor verenigingen.

"Concreet zien we mogelijkheden voor gemengde functies zoals een natuur-educatief bezoekerscentrum voor strand, zee en duinen", zegt burgemeester Janna Rommel-Opstaele. "Ook bedrijfs- en teambuildingevents, zeeklassen voor scholen, watersportklassen, schoolreizen, workshops, familiedagen en verenigingsweekenden kunnen geschikten activiteiten zijn, net als watersport gerelateerde of openluchtinitiatieven".

Verhuizing

De verenigingen die tot dusver in de Calidris zaten, krijgen een nieuw onderkomen. De creaverenigingen verhuizen naar de OCMW-site. In het oude rusthuis komt een creavleugel met 23 volledig uitgeruste lokalen en een berging. De meeste andere verenigingen verhuizen naar een nieuwe gemeenschapszaal in Westende-dorp.

Kandidaturen kunnen ingediend worden tot uiterlijk 16 december. Meer info bij Daan Fossaert, tel. 059/313016

De redactie