Op zondag 14 oktober 2018 trekken alle Belgen opnieuw naar de stembus voor gemeenteraadsverkiezingen. Eén jaar vooraf maken we een stand van zaken op van alle West-Vlaamse steden en gemeenten. Bekijk hier het overzicht van Houthulst.
In 2012 was dit het bilan in Houthulst: CD&V (11 zetels) blijft de grootste partij en behoudt ook nipt de volstrekte meerderheid. Nieuwkomer N-VA neemt meteen 6 zetels. SP.A-Open wint lichtjes, maar blijft op 4 zetels steken. Ann Vansteenkiste wordt burgemeester.
De grafiek toont de zetelverdeling na de verkiezingen van 2012. De percentages zijn de behaalde resultaten in de gemeenteraadsverkiezingen in 2012.
Wat gebeurde er politiek tussen 2012 en nu?
CD&V bezet op vandaag alle schepenposten in de gemeenteraad. Sp.a-Open had ook een schepenzetel maar de lijsttrekker van 2012 (Tamara Schotte) stapte om beroepsredenen uit de politiek. Niemand van haar partij kon haar opvolgen, en zo kwam het schepenambt in de schoot van het langst zetelende gemeenteraadslid terecht. Meteen een opmerkelijke comeback van oud-burgemeester Joris Hindryckx, die dus toch opnieuw een schepenambt opneemt.
Er is geïnvesteerd in uitbreiding van de fietsinfrastructuur. Parel op de kroon moet een fikse uitbreiding van de sporthal worden in een publiek-private samenwerking. Al doet het hoge kostenplaatje de wenkbrauwen fronsen bij de oppositie. Bij Sp.a- Open gaan twee van de vier verkozen raadsleden (Van Maerrem en Deroo) als onafhankelijke verder.
Lees ook
De top 10 van voorkeursstemmen in 2012
Naam Partij Aantal stemmen VANSTEENKISTE Ann CD&V 1.582 HINDRYCKX Joris CD&V 1.438 VERBEURE Erik CD&V 1.166 KEIRSSCHIETER Gino CD&V 1.025 VAN EXEM Geert CD&V 976 VANDROMME Jeroen CD&V 746 VANDEWALLE Tessa CD&V 712 BAILLEUL Nadine CD&V 706 MORENT Ignace CD&V 682 SCHOTTE Tamara sp.a open 648