Nieuws

1 jaar voor de ver­kie­zin­gen in Dentergem

2017-10-09 00:00:00 - 1 jaar voor de verkiezingen in Dentergem

Op zondag 14 oktober 2018 trekken alle Belgen opnieuw naar de stembus voor gemeenteraadsverkiezingen. Eén jaar vooraf maken we een stand van zaken op van alle West-Vlaamse steden en gemeenten. Bekijk hier het overzicht van Dentergem.

In Dentergem verandert er weinig na de verkiezingen van 2012. De partij Eendracht van burgemeester Koenraad Degroote, ook kamerlid voor N-VA, behoudt haar meerderheid van 12 zetels. Even lijken er in Dentergem zelfs helemaal geen verkiezingen te komen: oppositiepartij Stap 4 is helemaal versplinterd. Pas enkele maanden voor de verkiezingen ontstaat een nieuwe partij: Focus8720. Die behaalt de overige zeven zitjes in de gemeenteraad.

De grafiek toont de zetelverdeling na de verkiezingen van 2012. De percentages zijn de behaalde resultaten in de gemeenteraadsverkiezingen in 2012.

Wat gebeurde er politiek tussen 2012 en nu?

Eind 2013 scoort Dentergem een primeur: als eerste gemeente in onze provincie is ze schuldenvrij. Dat levert zelfs een pluim op van de oppositie, die er wel op wijst dat ‘schuldenvrij zijn geen doel op zich mag zijn’. Maar eind 2016 herhaalt het gemeentebestuur dat het ook dan geen schulden heeft. De gemeente hoopt ondertussen wel een deel van haar geld bij de failliete bank Optima te recupereren.

De gemeente koopt –samen met het woon- en zorgcentrum- het oude nonnenklooster. Dat maakt plaats voor 48 assistentiewoningen, een park en een doorgang voor fietsers en voetgangers.

Het nieuw Ruimtelijk Uitvoeringsplan voor het centrum van de gemeente zorgt wel voor wat deining. Er komt een nieuw bedrijventerrein op de Riva-site, en een zone voor woningen en sociale appartementen. Een nieuwe verbindingsweg zorgt daarbij voor onrust. De oppositie is vooral bezorgd dat die niet nog meer zwaar verkeer naar het centrum trekt, in plaats van het weg te leiden.

De gemeente gaat ook een zwembad bouwen, samen met Wielsbeke en Oostrozebeke. De oppositie hekelt vooral dat ze nooit bij afspraken daarrond is betrokken, en noemt dat een gebrek aan respect voor de gemeenteraad. Focus8720 onthoudt zich daarom op de gemeenteraad in september bij de goedkeuring van de samenwerking met de twee gemeenten.

Lees ook

 

De top 10 van voorkeursstemmen in 2012

Naam Partij Aantal stemmen DEGROOTE Koenraad EENDRACHT 2.435 DE KEUKELEIRE Bart EENDRACHT 1.233 VANDEMAELE Tony FOCUS8720 1.001 DE SMET Trees EENDRACHT 909 VANHAESEBROUCK Philip EENDRACHT 897 DELMOTTE Rita EENDRACHT 879 LAMBRECHT Yves EENDRACHT 864 BEARELLE Patrick FOCUS8720 860 DECLERCQ Wim EENDRACHT 845 VANDEMOORTELE Charlotte EENDRACHT 830

2017-10-09 00:00:00 - 1 jaar voor de verkiezingen in Dentergem - grafiek-dentergem.png
De redactie