Günther Deketelaere, die in 2007 een zwaar verkeersongeval had, kwam daarover woensdagmorgen praten in het Guldensporencollege in Harelbeke. Daar werken ze de hele week rond veiligheid.
Günther krijgt hierbij hulp van een buddy want door zijn ongeval heeft hij problemen met zijn korte termijngeheugen. De organisatie “Getuigen onderweg” is trouwens nog op zoek naar buddies voor de regio Brugge en de kust.
Zwaar gewond
In april 2007 ging de wagen van Gunther uit Lichtervelde van de weg af. Hij kwam in de berm terecht, sloeg tegen twee bomen en belandde op zijn dak in de gracht. De toen 21-jarige bestuurder raakte daarbij ernstig gewond. De andere inzittenden raakten licht gewond.
Gunther komt in de klas vertellen over zijn ongeval en de gevolgen. Die gevolgen zijn vaak ingrijpender en langduriger dan een kort krantenartikel doet vermoeden. 'Getuigen onderweg' van de vzw Rondpunt toont leerlingen wat de impact is van een verkeersongeval, omdat dit hun keuzes in het verkeer beïnvloedt. Een getuigenis helpt leerlingen om de voordelen op lange termijn te zien van veilig gedrag, ook al is dat gedrag op het moment zelf niet altijd gemakkelijk. Daarnaast leren de leerlingen over leven met een beperking of over rouw.