Vanaf vandaag biedt Vlaams minister van Onderwijs Hilde Crevits alle scholen de kans om hun verwarmingsinstallatie optimaal te laten afstellen tegen de volgende winter.
Ze kunnen daarbij een subsidie van 500 euro krijgen voor een verwarmingsinstallatie tot 100 kilowatt en 1500 euro voor een installatie boven 100 kilowatt. Een correct afgestelde verwarmingsinstallatie kan tot 10% energie besparen met een eerder beperkte investering. Op jaarbasis kan een school hierdoor gemiddeld 2800 euro aan verwarmingskosten besparen. De nieuwe maatregel maakte minister Crevits deze ochtend bekend in de gemeenteschool De Notelaar in Beernem.
Website
Het afstellen van verwarmingsinstallaties in scholen is één van de 11 klimaatmaatregelen die de onderwijssector neemt met het oog op de realisatie van de klimaatdoelstellingen van de Vlaamse regering. Om de klimaatmaatregel ruim bekend te maken, lanceert minister Crevits een flyer en de website www.mijnschoolhelpthetklimaat.be.
Vlaams minister van Onderwijs Hilde Crevits: “Gemiddeld spenderen scholen vaak meer dan 100 euro per leerling per jaar aan verwarming. Met deze actie willen we op twee fronten tegelijk een impact hebben, de energiekost voor de school doen dalen én de CO2-uitstoot verminderen.