Vanaf 1 september 2018 start het KTA in Brugge met Prototyping, een nieuwe, hands-on aso-richting die een voortraject is op richtingen productontwikkeling aan hogeschool en universiteit. Het gaat om opleiding voor de tweede graad die nog nergens anders wordt aangeboden en die tot stand komt in nauwe samenwerking met Howest.
De nieuwe richting Prototyping in het KTA Brugge is voor leerlingen die gefascineerd zijn door techniek en er creatief mee omspringen. Wie graag smartphones en nieuwe gadgets ontleedt om te weten hoe ze werken en om ze te verbeteren, zit er op zijn plaats.
Naast de focus op wetenschappen, chemie, biologie en fysica is er 6 uur per week aandacht voor de totale cyclus van het ontwerpen. Directeur Mania Van der Cam: ‘Prototyping bereidt toekomstige designers voor op de uitdagingen van de 21ste eeuw. Ik ben echt fier op deze scoop voor onze school én op de succesvolle samenwerking met Howest die een vlotte doorstroming naar een vervolgopleiding aan de hogeschool of universiteit faciliteert. We starten de opleiding in de tweede graad van waaruit men dan later kan doorstromen naar Prototyping derde graad en zo naar een vervolgopleiding.’