Nieuws

Eer­ste kin­de­ren van vluch­te­lin­gen naar school in Koksijde

De eerste kinderen van vluchtelingen die in het Koksijdse opvangcentrum verblijven, hebben vandaag hun eerste schooldag. Het gaat om zeven kinderen die in verscheidene lagere scholen zijn ingeschreven.

Drie Iraakse kleuters kregen vandaag een plekje in de gemeentelijke basisschool.  Een eerste schooldag is altijd even wennen.  En voor de Irakese zusjes Narjes, Rimas en Ritaj is alles nieuw en vreemd. Het gaat om kleuters van 2,5,  4 en 5 jaar. Ze hebben er een lange reis opzitten voor ze hier goed en wel in Koksijde terecht kwamen. Directeur Carine Tegethoff:  “Ze hebben heel wat meegemaakt. Ze zijn hun mama kwijt gespeeld ergens tussen Turkije en Griekenland.  Ze zou nog leven maar  ze weten niet waar ze is. Dat alles vraagt om een speciale aanpak.  We willen dat de kindjes zich vooral goed voelen in de klas.”

Goed opgevangen

De nieuwkomertjes worden goed opgevangen door hun klasgenootjes en horen meteen bij de groep. Het Koksijdse gemeentebestuur houdt rekening met een toestroom van maximaal 50 kinderen uit het opvangcentrum.  De kinderen worden over de drie netten verdeeld.

Bernard Vanneuville

bernard.vanneuville@focus-wtv.be

Bernard Vanneuville

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?