De school De Kleine Reus in Steenkerke telt momenteel 13 leerlingen en 3 leerkrachten in het lager onderwijs. Hiermee haalt de lagere school de rationalisatienorm van 14 leerlingen niet, waardoor een verdere subsidiering door het Ministerie van Onderwijs in het gedrang komt.
Ondanks alle inspanningen van leerkrachten, ouders en directie van de lagere afdeling om aan het nodige aantal leerlingen te komen, lijkt dat niet meer te gaan lukken en zal de school op 30 juni 2019 definitief de schoolpoort achter zich sluiten. Het schoolbestuur investeerde jaarlijks in extra lestijden die niet door Vlaanderen werden gesubsidieerd.
De onzekerheid over het al dan niet verder openhouden van De Kleine Reus in Steenkerke, na de eventuele mogelijke genadejaren voor de lagere afdeling, is te groot. Het aantal leerlingen voor die afdeling zal nog dalen waardoor de sluiting door het Ministerie van Onderwijs definitief zou zijn.
Beslissing na gezamenlijk overleg
De afdeling kleuteronderwijs haalde bij de telling van 1 februari wel het vereiste aantal leerlingen, maar het schoolbestuur is zich bewust van de groeiende problematiek en werkt daarom aan een duurzame oplossing voor de eigen afdeling van de school.
Deze beslissing is een emotioneel moment voor alle leerkrachten, leerlingen, hun ouders en de ganse dorpsgemeenschap.