Nieuws

Anders­ta­li­gen maken ken­nis met beroepen

De les Nederlands voor anderstaligen in het Centrum voor volwassenonderwijs in Ieper zag er vandaag ietsje anders uit. Verschillende mensen kwamen vertellen over hun beroep.

 

 

Op die manier konden de cursisten kennis maken met een beroep dat hen interesseert en meteen al wat nodige taalkennis opdoen.

Ondermeer ingenieur Jean-Pierre Masselus kwam vertellen. Zijn publiek weet dat het eerst de taal moeten leren. Diogo Ferreira uit Portugal is hier acht maanden: "Het is absoluut nodig om Nederlands te spreken om een job te vinden. Daarom volg ik hier les".

"Een warm Vlaanderen"

De vrijwilligers die over hun beroep komen vertellen, hebben zo elk hun reden om dat te doen. Jean-Pierre Masselus: "Ik probeer hen te helpen en  hen te tonen dat we een warm Vlaanderen zijn en dat ze hier welkom zijn".

Salba Yusof uit Togo wil dan weer verpleegster worden. Ze is erg gemotiveerd om de studies aan te vatten, in amper een jaar tijd spreekt ze vloeiend Nederlands. Salba:  "In mijn land kiezen de ouders welke job je moet doen. Hier kun je zelf kiezen. Ik durfde vroeger ook niet te spreken. Nu wel".

"Een ander ritme"

Aan de tafels zaten ook onthaalmoeders, politie-agentes en zelfs een schepen. De bedoeling van deze taalmarkt was dubbel.

"Dat heeft twee voordelen. Ze maken kennis met een bepaald beroep, dat ze dan eventueel bij ons kunnen leren. En ze horen ook eens iemand anders praten, met een ander ritme, dat is beter dan altijd alleen die leerkracht", zo vertelt directrice Micheline Sandelé.

 

 

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?