De werken in de Noordzandstraat in Brugge duren te lang. Dat zeggen de plaatselijke handelaars.
Ze zien hun omzet fors dalen. Ook veel bewoners hebben het zo’n beetje gehad. De werken zijn vorig jaar in september gestart en zullen wellicht twee jaar duren.
Op schema
Maar volgens de bevoegde schepen zitten ze helemaal op schema. Dat het zo lang zou duren, is vooraf aangekondigd. Het gaat dan ook om ingrijpende werken. De gas-, elektriciteit-, water- en telefoonleidingen worden vervangen, er komen nieuwe riolen en een nieuw wegdek. Op vraag van de handelaars wordt in fasen gewerkt. Maar ’s avonds en ’s nachts werken is geen optie omdat hier ook veel mensen wonen.
Braderie
Het stadsbestuur begrijpt dat het niet makkelijk is maar probeert zoveel mogelijk rekening te houden met de opmerkingen van de handelaars. Zo worden de hekkens tijdens de braderie van dit weekend een stuk opgeschoven zodat er voldoende plaats is om een kraampje buiten te zetten.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?