Nieuws

Let op: u wordt geflitst vandaag

Sinds zes uur vanochtend organiseren de federale wegpolitie en de lokale politie opnieuw een flitsmarathon. 

Gedurende 24 uur strijden meer dan 100 politiezones en de federale wegpolitie intensief tegen overdreven snelheid. In heel België vinden snelheidscontroles plaats op autosnelwegen en secundaire wegen. Met deze aangekondigde actie wil de politie vooral bestuurders aansporen om trager te rijden.

Verkeersveiligheid is een van de prioriteiten van de geïntegreerde politie. Ze organiseert daarom permanent preventie- en controleacties. De politie herinnert eraan dat overdreven snelheid een van de hoofdoorzaken van ongevallen is.

Tijdens de vorige flitsmarathon in april 2021 was 3,81 procent van de gecontroleerde voertuigen in overtreding. Er namen toen 118 politiezones deel aan de actie, goed voor in totaal 619 controleplaatsen.

Belga

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?