We staan vlak voor de week van de mobiliteit. Ideaal om eens te gaan kijken hoe het met de infrastructuur voor fietsers gesteld is in de steden.
We doen dat telkens met de bevoegde schepen en iemand van de fietsersbond. Beginnen doen we in Roeselare. Daar vraagt de fietsersbond alvast om meer advies te mogen geven. De bond wijst de stad ook op enkele knelpunten, onder meer aan de Beversesteenweg.
De stad beseft dat er nog werk aan de winkel is. Aan de andere kant heeft Roeselare deze legislatuur al 25 kilometer vrij liggende fietspaden en 476 extra fietsstallingen gerealiseerd. De verhuur van Bluebikes steeg van ruim 200 drie jaar geleden naar bijna 3.400 vorig jaar. Fietsers betalen dan ook nog slechts 1 euro in plaats van 3 euro zelf.