De burgemeester van Diksmuide betwijfelt dat er extra parkeerplaatsen kunnen komen aan de Boterhalle. Ofwel ondergronds, ofwel in een parkeertoren.
Dat is een voorstel van oppositiepartij Idee2006, die zelfs 3.000 handtekeningen heeft verzameld voor een referendum daarover. De Boterhalle ligt vlak aan de markt, daar komt een evenementenhal en daarboven appartementen. De oppositie wil extra parkeerplaatsen om het verlies op de markt te compenseren, maar de burgemeester vreest dat ze daar niet de nodige vergunningen zal voor krijgen.
Lies Laridon, burgemeester Diksmuide: “Men wil een parking in de Boterhalle. Wij zijn daar op zich niet tegen maar we zijn afhankelijk van stedenbouw om deze vergunning te bekomen. Wij hebben een tijdje geleden een stedenbouwkundig attest aangevraagd. Het resultaat is nog niet binnen maar uit gesprekken met de administratie blijkt dat dit niet zal toegelaten worden.
Beschermd
Volgens de burgemeester zal onroerend erfgoed bezwaar maken omdat de toegangspoorten naar de parking beschermd zijn.
Op de gemeenteraad vanavond zal Idee 2006 de 3000 handtekeningen voor het referendum overhandigen. Of het referendum er echt komt staat nog niet helemaal vast. “Eerst zal de administratie de handtekeningen controleren. Het moet gaan om mensen van Diksmuide. Ook mensen van minder dan 16 jaar komen niet in aanmerking. We zullen zien hoeveel het er uiteindelijk zijn.”
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?