Nieuws

Bre­de­ne ver­zet zich tegen komst kabel­baan op Spuikom

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Het Bredens gemeentebestuur is niet opgezet met de plannen voor een kabelbaan op de Spuikom.  De Spuikom mag dan al Oostends grondgebied zijn, de lasten van het project zullen volledig op de schouders van Bredene terecht komen. 

Het gemeentebestuur heeft de plannen bestudeerd en brengt een ongunstig advies uit. De kabelbaan op de Spuikom zou ervoor zorgen dat men via een sleeplift op het water kan wakeboarden, wakeskaten of waterskiën.“Bredene is hiervan absoluut geen voorstander”, zegt burgemeester Steve Vandenberghe. “Het kabelpark bestaat uit een aantal masten en kabels die sowieso voor visuele vervuiling en geluidshinder zullen zorgen voor de omwonenden. Maar nog belangrijker is dat onze infrastructuur in de wijk Sas op het vlak van mobiliteit niet voorzien is op de komst van zo’n park. De kabelbaan zal immers niet enkel recreatief maar ook voor competitie gebruikt worden. De plannen voor de kabelbaan houden dan ook op geen enkel ogenblik rekening met de omwonenden en de impact op de leefbaarheid van de aanpalende straten en wijk”, zegt burgemeester Steve Vandenberghe.  

Ook zijn de watersportclubs die gebruikmaken van de Spuikom geen voorstander van het nieuwe project. Er zijn nu al problemen met draadwieren en die zouden alleen maar toenemen met de komst van een kabelbaan.

Sander Van Nieuwenhuyse

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?