De ongerustheid op Oostende is ook omgeslagen in ontgoocheling en boosheid. Het lijkt alsof iedereen plots durft te zeggen dat de Vlaamse overheid de situatie heeft laten aanslepen. Werknemers vrezen dat de toekomst van de hele luchthaven nu op de helling staat.
Aviapartner verliest in Oostende 70 procent van haar omzet. Voor de werknemers start nu een periode van bang afwachten. Zij en de vakbonden zijn niet mals voor de Vlaamse overheid die deze luchthaven al decennia lang uitbaat. Ze verwijten haar een gebrek aan slagkracht, in tegenstelling tot de Waalse overheid. In Wallonië doen de luchthavens het goed.
Op het kabinet van Vlaams minister Hilde Crevits betreuren ze het verlies aan arbeidsplaatsen. Vorige week is er nog een poging geweest om het tij te keren. Toch uit het kabinet het vertrouwen in de toekomst van de luchthaven met de nieuwe uitbater Egis.