De Croo: “bijzonder zware avond”, voorzitter Ongena stapt op

Een emotionele premier De Croo gaf zondagavond in een speech toe dat Open VLD deze verkiezingen verloren heeft. "Voor ons is dit een bijzonder zware avond." West-Vlaamse lijsttrekkers Jasper Pillen en Vincent Van Quickenborne flankeerden de eerste minister op het podium. Tom Ongena maakte bekend dat hij ontslag neemt als partijvoorzitter.
"Ik was het boegbeeld van deze campagne", aldus De Croo. "Dit is niet de uitslag waar ik op gehoopt had. Ik neem dan ook de verantwoordelijkheid op voor dit resultaat." De regering De Croo gaat nu in lopende zaken tot er een nieuwe coalitie in het zadel zit. Hij benadrukt dat het land snel nood heeft aan een nieuwe regering.
"We will be back"
Alexander De Croo feliciteerde ook N-VA, Vlaams Belang, Vooruit en MR, die hij de winnaars van de verkiezingen noemt. "We hebben niet genoeg mensen kunnen overtuigen", is hij eerlijk. "We zijn weerbaar en we zullen er opnieuw staan. We will be back, sterker dan ooit."
