Nieuws

Zeker één van de vier beklaag­den zegt waar­heid niet”

2015-01-20 00:00:00 - "Zeker één van de vier beklaagden zegt waarheid niet"

Op het assisenproces over een dodelijke steekpartij in Torhout is onderzoeksrechter Bernadette Vandeputte aan het woord gekomen.

Zij verwees naar de vele tegenstrijdige verklaringen van de vier beschuldigden. Bovendien zijn de wapens van de steekpartij nooit gevonden. "Iedereen zegt dat een ander ze weggesmeten heeft. Er heeft dus zeker één van de vier niet de volledige waarheid gezegd", besloot de onderzoeksrechter.

De verdediging hecht veel belang aan het feit dat een uur eerder al een pick-up was aangevallen in dezelfde straat. Voor de advocaten is het duidelijk dat de uitbater van café Apropoo zich had voorbereid op de komst van RAW13. 

De speurders die het onderzoek voerden, probeerden de dagen en uren voor de raid in kaart te brengen. Hierbij viel op dat Van Bossuyt, Derveaux en Labaere al in de namiddag langs de Apropoo wandelden. Later gingen ze ook andere vechtersbazen ronselen in een hiphopwinkel in Roeselare. Tot slot bleek dat Van Bossuyt een kleine twee uur voor de feiten met zijn Mercedes al door de Torhoutse uitgaansbuurt was gereden.

De redactie