Werkstraf van 100 uur voor opzetten cannabisplantage

De Brugse correctionele rechtbank heeft een 55-jarige man uit Lombardsijde veroordeeld tot 100 uur werkstraf voor het opzetten van een cannabisplantage.
Zijn partner kreeg opschorting van straf. In de kelder van hun woning werden 128 oogstrijpe cannabisplanten aangetroffen. Buurtbewoners kregen argwaan door de duidelijke cannabisgeur en stuurden anonieme brieven naar de politie. Bij een huiszoeking werden in februari 2018 inderdaad 128 cannabisplanten aangetroffen in hun kelder.
Geen reukzin meer
De man werd in 2012 in Nederland al veroordeeld voor gelijkaardige feiten. Hij verklaarde dat hij het materiaal om de plantage te starten ook deze keer in Nederland had gekocht. De procureur eiste een jaar effectieve gevangenisstraf. Voor zijn vrouw, die van alles op de hoogte was, werd geen concrete straf gevorderd. De verdediging legde uit dat de beklaagden enkele financiële tegenslagen te boven wilden komen door een tweetal oogsten te doen. Volgens meester Alain Coulier had zijn cliënt echter helemaal niet in de gaten dat de opvallende cannabisgeur voor overlast zorgde in Lombardsijde. "Na een zwaar verkeersongeval in de jaren 80 heeft hij immers helemaal geen reukzin meer", klonk het. Als de man
zijn werkstraf niet of onvolledig uitvoert, hangt hem alsnog twaalf maanden gevangenisstraf boven het hoofd