
De vestigingen van Lab9 worden geplaagd door jonge dieven, die tijdens de openingsuren razendsnel zoveel mogelijk tentoongestelde iPhones lostrekken en weglopen.
De demotoestellen zijn beveiligd met een alarm en kabel, maar de kabel wordt agressief losgetrokken tijdens de vlucht van de dieven. Apple kan de gestolen toestellen relatief snel traceren, maar tegen dan zitten de dieven al in het buitenland. Wie de gestolen toestellen tweedehands koopt, is ook slachtoffer, want deze iPhones worden geblokkeerd.
In de vestigingen van Lab9 in Brugge, Kortrijk en Ieper sloegen afgelopen week twee jonge mannen toe. Ze konden telkens ontkomen, behalve in Brugge. Store manager Kim Dewilde liep hen met een medewerker achterna en kon hen bij de kraag vatten tot de politie ter plaatse was. Ook de vluchtauto werd klemgereden. Er werden drie Roemenen opgepakt van 14, 16 en 19 jaar. De verdachten hebben geen gekende woonplaats. De man van 19 werd door de onderzoeksrechter aangehouden en verschijnt vandaag, dinsdag, voor de raadkamer in Brugge, die beslist of hij nog een maand langer in de cel wordt gehouden.
"Doordat we de dieven konden vatten, hebben we onze 13 iPhones terug, maar die raakten allemaal beschadigd tijdens de vlucht, waardoor we ongeveer 8.500 euro schade hebben", aldus Dewilde.
Geen iPhones meer tentoon gesteld
De recentste diefstal gebeurde in Ieper afgelopen zaterdag. "De jonge mannen probeerden hun gezicht te verbergen met een pet", vertelt store manager Karel Deprez. "Enkele medewerkers zetten meteen de achtervolging in richting het Astridpark, maar de dieven konden ontkomen met 13 iPhones. Er worden voorlopig geen iPhones meer tentoon gesteld tot we een nieuw veiligheidssysteem hebben. Wie nu een iPhone wil uitproberen in onze winkel, mag altijd een van onze medewerker aanspreken."
In politiezones Vlas en Arro Ieper loopt een onderzoek, maar er is voorlopig geen spoor van de verdachten.