In Diksmuide is deze namiddag een reconstructie gehouden van de doodslag of moord op een vrouw van 39. Daaruit blijkt dat de doodsoorzaak geen messteek is, maar een schotwonde.
De feiten speelden zich af op 18 juli omstreeks 19u30. William D. (50) verwittigde die avond de hulpdiensten. Die troffen het slachtoffer, Isabelle D. (39), aan met een wonde in de borst. Ze konden haar reanimeren, daarna werd de vrouw in kritieke toestand overgebracht naar het ziekenhuis. Ze overleed daar diezelfde avond aan haar verwondingen.
De 50-jarige vriend van het slachtoffer werd gearresteerd voor zijn rol in de dood van zijn vriendin. Maar D. ontkende met klem dat hij zijn partner vermoord had. De verdachte beweerde dat het slachtoffer zwaargewond thuiskwam na een wandeling. De onderzoeksrechter hield William D. wel aan op verdenking van moord.
Antiek wapen
Uit het onderzoek is ondertussen gebleken dat de doodsoorzaak één schotwonde uit een antiek wapen is. Dat wapen werd ook aangetroffen. Over de versie van de verdachte wordt vandaag niet gecommuniceerd. De reconstructie heeft volgens het parket wel meer duidelijkheid gebracht over de omstandigheden van de feiten.