PZ Blankenberge/​Zuienkerke krijgt slim­me camera

2014-04-28 00:00:00 - PZ Blankenberge/Zuienkerke krijgt slimme camera

In het politiecollege van de politiezone Blankenberge-Zuienkerke is beslist om een camera voor nummerplaatherkenning aan te kopen.

Voorzitter van het politiecollege Patrick De Klerck: “Op die manier stappen wij met  de ANPR-camera in het provinciaal schild dat de Gouverneur in heel West-Vlaanderen wenst uit te rollen. Door de plaatsing van deze camera zal het cameraschild in West-Vlaanderen nog hechter aaneengesloten worden en wordt de criminaliteit provinciebreed aangepakt".

Kustcriminaliteit

Een ANPR neemt een foto van het voertuig en de nummerplaat. In een fractie van een seconde kan die nummerplaat gelinkt worden met een aantal databanken. Het schild kwam er in de eerste plaats om de grenscriminaliteit tegen te gaan, maar ook voor de kustcriminaliteit zal dit zijn vruchten afwerpen. "Het kan onder andere gebruikt worden tegen bestuurders zonder verzekering of geldig rij- of keuringsbewijs”. zegt Alain De Vlieghe, Burgemeester van Zuienkerke:

A11

De camera zal wellicht geplaatst worden ter hoogte van de grens Zuienkerke-Brugge, om  zowel Zuienkerke als Blankenberge te kunnen bedienen. Maar gezien de werken in functie van de A11, zal er gezocht worden naar een tijdelijke, andere locatie voor het plaatsen van de camera”.

De redactie