Het personeel van de rechtbank van Veurne is ongerust.
Het kabinet van minister van justitie Geens voert gesprekken rond schaalvergroting en optimalisatie van de gerechtelijke diensten. Eén van de denkpistes is het opdoeken van de rechtbank van Veurne. De politievakbond VSOA vreest ook dat de 60 manschappen van de federale gerechtelijke politie elders aan de slag zullen moeten. Vooral de huurprijs van het gerechtsgebouwgebouw, jaarlijks 1, 2 miljoen euro, speelt mee.
Ieper
Ook de algemene afslanking van het personeel bij justitie is een belangrijk element in de plannen. Nu al moet Veurne vaak een beroep doen op een andere rechtbank omdat het magistraten te kort heeft. Ook Ieper kent dat probleem, maar over een sluiting daar is niet gesproken.Het gebouw daar is niet gehuurd en er is daar ook een gevangenis.
Naar Brugge
De meeste personeelsleden zouden in Brugge aan de slag kunnen. En dat omwille van de goede bereikbaarheid met het openbaar vervoer en de beschikbare ruimte in het oude gebouw van de federale gerechtelijke politie daar.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?