Nieuws

Minis­ter van Bin­nen­land­se Zaken pakt men­sen­smok­kel har­der aan

Minister van Binnenlandse Zaken Jan Jambon heeft een taskforce opgericht in de strijd tegen de mensensmokkelaars. Dat heeft hij zaterdagmiddag gezegd op VTM NIEUWS. Uit de opgestelde pc’s blijkt trouwens dat de mensensmokkelaars in de eerste plaats Belgen zijn.

Sinds begin vorig jaar heeft onze politie al 372 pv's opgesteld voor mensensmokkel. Daarbij waren 335 verdachten betrokken. Het gaat dus vooral om Belgische daders, maar ook daders met de  Afghaanse, Iraakse, Iraanse en Albanese nationaliteit.

In de eerste vier maanden van dit jaar zijn in onze provincie trouwens al 467 illegale immigranten aangetroffen bij controles. En dat is tien procent minder dan het jaar ervoor.  Het gaat vooral om Syriërs, Algerijnen en Marokkanen.

Tijs Neirynck