
Voor het hof van assisen is vandaag, met de samenstelling van de jury, het proces gestart van de 36-jarige David M.. De man wordt beschuldigd van de moord op de 66-jarige Pool Ryszard Stelmaszuk op zaterdag 20 oktober 2012 in Oostende.
De avond van de feiten kregen beide mannen, een aanvaring. M. legde aanvankelijk uit dat de zestiger hem cannabis had proberen te ontfutselen. Volgens andere getuigen echter draaide de ruzie eerder om geld dat de Pool aan de beschuldigde had geleend en waarmee die laatste talmde met terugbetalen. Er brak ruzie uit en tijdens het gevecht dat erop volgde, stak M. Stelmaszuk verschillende keren met een mes. Een wetsarts stelde vast dat de man 42 sneden en messteken had.
Pervers
M. zei in een van zijn verklaringen dat hij zich verdedigde omdat de Pool een mes had genomen en hem probeerde te verstikken met een handdoek. Hij vertelde ook dat de zestiger pervers en een pedofiel was. Uit het onderzoek bleek dat M. tussen zijn achtste en twaalfde het slachtoffer was van pedofilie.
Volgens experten die zich bogen over de persoonlijkheid van de beschuldigde was die op het moment van de feiten meester over zijn daden. Ze oordeelden evenwel dat de man een psychopathische persoonlijkheid heeft en een gevaar is voor de maatschappij.
M. werd aanvankelijk opgesloten in de gevangenis van Brugge en zit momenteel in de cel in Namen. Hij wordt verdedigd door de advocaten Robert Arys en Cédric Bernès. De debatten over de grond van de zaak starten maandag. Het hof wordt voorgezeten door Philippe Gorlé. Een zeventigtal getuigen wordt gehoord en het proces duurt normaal tot en met volgende vrijdag.