Onder de noemer Past’ip wil de Brugse politie weggebruikers aansporen om geen risico’s te nemen in het verkeer.
‘De snelheidslimieten respecteren, gordels en kinderzitjes goed vastklikken, zonder alcohol en drugs rijden, je fietslicht aanzetten en juist parkeren. Dat zijn de 5 belangrijkste verkeersregels die al jaren worden herhaald, maar die nog steeds met de voeten worden getreden’, zegt korpschef Dirk Van Nuffel.
Daarom lanceert de politie in Brugge een brede sensibiliseringscampagne met 5 ludieke filmpjes. Daarin spelen de Brugse acteurs David Galle en Ilse De Koe de hoofdrol. De twee stonden eerder al samen op de set van de serie Bevergem. De filmpjes kan je op YouTube bekijken.
Past’ip is een eyecatcher voor bestuurders en voorbijgangers. Dat gebeurt ondermeer met immobordjes die in de straten worden verdeeld waar bewoners vaak melding maken van overdreven snelheid. Daarnaast verspreidt de politie ook bagagelabels rond foutparkeren en fietsverlichting. Het label moet dan rond de deurklink en het fietsstuur.
De sensibiliseringscampagne loopt enkele maanden en gaat gepaard met enkele preventieve en repressieve verkeersacties op het terrein. Concreet gaat het om 5 campagnes. Zo zit de fietsverlichtingsactie momenteel in een preventieve fase. Later dit jaar volgt dan een repressief luik.