
Deze morgen is het proces gestart tegen een koppel dat zijn huis en huisdieren verwaarloosde.
Het Openbaar Ministerie vraagt twee maanden cel, de advocaat vraagt dan weer de vrijspraak voor de vrouw en een werkstraf voor de man.
De feiten dateren van een klein jaar geleden. Na klachten van buurtbewoners drong de politie binnen in een rijhuis in Ledegem. De huurwoning was in een vuilnisbelt herschapen en de civiele bescherming vond binnen en buiten een 50-tal dode dieren.
De bewoners, een gezin met drie kinderen, waren zomaar weggetrokken en woonden niet meer in Ledegem. De civiele bescherming en gemeente-arbeiders waren dagen aan het werk om het huis weer fatsoenlijk te krijgen.
De gemeente Ledegem vraagt zo’n 3700 euro voor het optrommelen van Rendac, de civiele bescherming en het huren van afvalcontainers. De eigenaars van de woning die volgens de advocaat helemaal gestript moest worden hebben nog een procedure lopen bij de vrederechter om hun tienduizenden euro’s schade te verhalen.
Bewoners huis Ledegem met 50 kadavers en overal afval voor rechter. Meer @FocusWTV pic.twitter.com/9whIEsdXGl
— kate baert (@katebaert) September 17, 2014
Procureur vraagt 2 maanden effectieve celstraf voor koppel #huis Ledegem # 50 kadavers. Meer @FocusWTV
— kate baert (@katebaert) September 17, 2014
Advocaat vraagt vrijspraak voor vrouw en werkstraf voor man # huis Ledegem # 50 kadavers. Zij woonde er tijdelijk niet. Meer @FocusWTV
— kate baert (@katebaert) September 17, 2014