Nieuws

Ben­de breekt 110 keer in, ook bij ex-Arme Klare

De correctionele rechtbank van Brugge heeft een Oost-Europese zigeunerbende tot effectieve celstraffen veroordeeld voor in totaal 110 inbraken of inbraakpogingen. Eén daarvan gebeurde bij ex-Arme Klare Maria Logghe.

De bal ging aan het rollen, toen enkele verdachten op 28 oktober 2010 betrapt werden bij een inbraak in een huis in De Haan. Het onderzoek bracht aan het licht dat de bende in aanmerking kwam voor maar liefst 110 inbraken en inbraakpogingen over heel Vlaanderen. In West-Vlaanderen sloegen ze vooral toe aan de kust.

Juwelen

De bende ging steeds op dezelfde manier tewerk. Ze belden aan bij de voordeur en braken langs achter binnen als niemand de deur kwam openmaken. De vrouwelijke leden van de bende 'werkten' overdag, de mannen gingen 's nachts op pad. De inbrekers hadden het vooral gemunt op geld en juwelen. Zo maakten ze bij ex-Arme Klare Maria Logghe (foto) uit Nieuwpoort juwelen ter waarde van ruim 70.000 euro buit. Logghe werd in de jaren '80 door toenmalig bisschop Vangheluwe uit het klooster gezet, omdat ze een te luxueus leven leidde.

De vijftien beklaagden kregen effectieve gevangenisstraffen tussen één en tien jaar opgelegd. In totaal werd ook bijna één miljoen euro buit verbeurd verklaard. Alle beklaagden lieten verstek gaan voor hun proces, waardoor hun onmiddellijke aanhouding werd bevolen.

Belga
Ben Storme

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?