Nieuws

Aan­sla­gen Parijs: School uit Sint-Kruis schrapt klimaatfietstocht

2015-11-17 00:00:00 - Aanslagen Parijs: School uit Sint-Kruis schrapt klimaatfietstocht

De leerkrachten en directie van de school Wonderwijs uit Sint-Kruis hebben besloten om de fietstocht en deelname aan de klimaatmars op 29 november in Parijs te schrappen. Aanleiding zijn de aanslagen van vorige week vrijdag.

Het is ook niet zeker of de klimaatmars in Parijs zelf doorgaat.

De Klimaatfietstocht was nochtans nauwkeurig uitgestippeld. Goede contacten met scholen en internaten op de route boden plaats voor overnachting en ontmoeting met andere kinderen. Het enthousiasme van de leerlingen en hun ouders sloeg dit weekend echter om in angst. Er kwamen veel vragen en bedenkingen omtrent de veiligheid.

Alternatief

De leerlingen uit het buitengewoon onderwijs blijven niet bij de pakken zitten en werken met de leerkrachten een creatief alternatief uit. Om te laten zien dat de zorg voor de aarde de angst voor terrorisme overstijgt, zullen ze in de eerste week van maart 2016  een alternatieve klimaatfietstocht aanvatten.

(Foto Wonderwijs via Facebook)

Ben Storme