Nieuws

Wevel­gem beducht voor mobi­li­teit bij komst Ikea

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Als meubelgigant Ikea naar Wevelgem komt, dan is zijn voorstel voor vlot verkeer naar de nieuwe vestiging totaal ongeloofwaardig.

Dat zegt het gemeentebestuur van Wevelgem. Intussen zijn er nog twee mogelijke locaties over die de Vlaamse overheid en Ikea naar voor schuiven: Ter Biest in Wevelgem en in de buurt van Ring Shopping Noord in Kortrijk.

Dat Ikea bij voorkeur in Wevelgem wil bouwen, is al langer bekend. De gemeente is niet voor of tegen een vestiging maar wil wel dat het een realiseerbaar plan is. Met voldoende aandacht voor een vlotte mobiliteit daar in de buurt. De meubelgigant stelt een ovonde voor, een ovalen rotonde dus, maar voor Wevelgem is dat onvoldoende. "Het gaat om 25.000 bijkomende auto’s. Met de bestaande op- en afrit lijkt dit niet te doen", zegt burgemeester Jan Seynhaeve.

Andy Debo