Vorig jaar 50 miljoen euro opstartsteun voor West-Vlaamse landbouwers
De Vlaamse overheid heeft vorig jaar investeringssteun toegekend aan 170 jonge landbouwers. West-Vlaanderen spant de kroon, met 4.456 investeringen, goed voor bijna 50 miljoen euro. Dat meldt Vlaams minister voor Landbouw Hilde Crevits (CD&V).
Professionele land- en tuinbouwers tot 40 jaar die voor het eerst een landbouwbedrijf overnemen, kunnen aan de Vlaamse overheid opstartsteun aanvragen. Die kan oplopen tot 70.000 euro. Vorig jaar werden 170 aanvragen voor opstartsteun voor jonge landbouwers goedgekeurd, het hoogste aantal sinds 2015
Voor Crevits bewijst het hogere aantal aanvragen "dat veel jongeren nog steeds goesting hebben en plannen maken om aan de slag te gaan in onze Vlaamse land- en tuinbouw". Landbouwers zijn er volgens haar ook steeds meer van bewust dat ze op een duurzame manier moeten werken.
Meeste investeringen in West-Vlaanderen
Verder meldden landbouwers vorig jaar voor 654 miljoen euro investeringen aan voor overheidssteun. Als alle geselecteerde investeringen daadwerkelijk worden uitgevoerd, zal er 123 miljoen euro naar gaan. West-Vlaanderen spant daarbij de kroon met 4.456 geselecteerde investeringen waarvoor in bijna 50 miljoen euro steun voorzien wordt.
Ruim een kwart van de globale steun ging naar investeringen in energiebesparing, gevolgd door investeringen in emissies en automatisering.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?