Nieuws

Vis­se­rij­school telt weer meer leerlingen

Door de invoering van het systeem van deeltijds leren en werken heeft de visserijafdeling van het  Maritiem Instituut Mercator in Oostende de afgelopen jaren een ferme boost gekregen. 

Vijf jaar geleden had de afdeling zes leerlingen, nu zijn dat er 32. De opvolging lijkt misschien wel verzekerd, maar er zal meer nodig zijn om de Vlaamse visserij op termijn leefbaar te houden.  Zo kampt de sector nog steeds met een oubollig imagoprobleem.  

De school is gewonnen voor het idee om mee te werken aan een multifunctioneel opleidingscentrum waar er een kruisbestuiving kan ontstaan tussen oudere en jonge vissers.

Een aantal streekpolitici stelde over deze problematiek enkele vragen aan Vlaams minister van Landbouw en Visserij Joke Schauvliege.  Zij vrezen voor een steeds kleinere instroom van jonge vissers.  De minister zegt dat de overheid al heel wat doet voor de visserij. 
 

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?