Nieuws

Stroom­te­kort: land­bouw en indu­strie drin­gen aan op duidelijkheid

2014-08-21 00:00:00 - Stroomtekort: landbouw en industrie dringen aan op duidelijkheid

Als de stroom deze winter wordt uitgeschakeld zullen niet alleen particulieren hinder ondervinden, maar zeker ook heel wat bedrijven.

Voor landbouwers met vee is zo'n scenario een ramp. Landbouwer Kristof De Fauw uit Tielt: "We kunnen toch niet terug gaan naar de tijd van mijn grootmoeder toen de koeien met de hand gemolken werden. En het is niet alleen die melk. Het is de verluchting, de ventilatie voor de varkens en er zijn ook alle automatische voedersystemen", zegt hij. Kristof verbruikt dagelijks 170 kWh. Een uur zonder stroom kan hij overbruggen, maar noodgeneratoren heeft hij niet.

Picanol

Intussen stuurt Voka een enquete naar haar leden om te polsen naar de hoeveelheid stroom zij nodig hebben. Bij weefgetouwenproducent Picanol in Ieper is dat met 100.000 kWh alvast gigantisch. Woordvoerder Frederic Dryhoel: "Wij hebben twee noodgeneratoren, één om de productie van de smeltzone veilig te kunnen stil leggen en één om de warmhoudovens te laten draaien. Maar als de stroom uitvalt valt de productie bij Picanol helemaal stil en kunnen 1300 mensen niet werken". De weefgetouwenproducent gaat er wel van uit dat de regering het belang van stroom voor de bedrijven zal inzien.

Kate Baert