Het Amerikaanse groenestroombedrijf SunEdison heeft donderdag gerechtelijke bescherming gevraagd. Een bedrijf gelieerd aan SunEdison nam in 2013 het zonnepanelenbedrijf Enfinity uit Waregem over.
Onder gerechtelijke bescherming willen het bedrijf en enkele Amerikaanse en internationale filialen zichzelf reorganiseren. Met de 'chapter 11'-procedure wil het bedrijf de balans saneren en de schuld terugdringen.
SunEdison heeft een ingewikkeld structuur en zeult verschillende problemen mee sinds de overnames. De band met Enfinity is dan ook niet helemaal duidelijk. Destijds klonk het dat een consortium rond SunEdison achter de overname - voor 1 euro - van het toen noodlijdende zonnepanelenbedrijf zat. Aan De Standaard zei oprichter Patrick Decuyper eerder deze week dat Enfinty geen uitstaans heeft met SunEdison en dat de banden met Everstream zijn.
Maar Everstream is gelieerd aan SunEdison. Overigens is Enfinity ondertussen voor zowat de helft opnieuw in handen gekomen van de stichters, Decuyper en Gino Van Neer.