De nieuwe Munkenbrug tussen Ooigem en Desselgem is open voor het verkeer. Zondagavond is de brug feestelijk geopend door de buurtbewoners.
De werken hebben 1,5 jaar geduurd. De oude brug was te laag en moest worden vervangen zodat schepen met drie lagen containers voorbij kunnen.
Veiliger en comfortabeler
Fietsers en voetgangers kunnen sinds midden maart al gebruik maken van de brug, maar vanaf maandag 4 april 2022 kan iedereen gebruik maken van de nieuwe brug.
“Het is een prachtige brug geworden die het kanaal bevaren en oversteken voor iedereen comfortabeler en veiliger maakt”, aldus Lydia Peeters, Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken.
“De werken maken deel uit van het binnenvaartproject Seine Schelde Vlaanderen. Schepen kunnen vlot passeren dankzij een doorvaarthoogte van zeven meter, waardoor drielaags containervervoer in de toekomst mogelijk zal zijn. Fietsers en voetgangers beschikken over een afgescheiden fiets- en voetpad met een hellingspercentage van slechts 4 procent. Ook onder het brug is er een vlotte verbinding gecreëerd met het jaagpad. Met De Vlaamse Waterweg nv investeerde we 8,4 miljoen in de bouw van de nieuwe brug.”
& video)
BEKIJK HIER DE (LUCHT-)BEELDEN VAN HET VERKEER OVER DE BRUG:
