Nieuws

Mini­mum­prij­zen lei­den tot overschotten”

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De prijs die we betalen voor groenten en fruit is voor onze boeren geen eerlijke prijs. Daar is zowat iedereen het er over eens.

Vorige week trokken we nog naar de markt in Gistel waar een boer slechts een halve euro voor een rode kool kreeg en er aan dacht om ermee te stoppen. De sp.a trok toen aan de alarmbel en vraagt nu om een minimumprijs voor landbouwproducten. Europees parlementslid Tom Vandenkendelaere (CD&V) uit Roeselare is het daar niet mee eens.

“Minimumprijzen zullen er voor zorgen dat we weer met overschotten zullen zitten. In het verleden hadden we melkmeren en boterbergen. Veel voeding is gedumpt in de derde wereld of vernietigd. Ik vrees dat we vroeg of laat met hetzelfde probleem te maken krijgen.”

Volgens Vandenkendelaere moet de actieve landbouwer beloond worden, door de subsidies die per hectare uitbetaald worden enkel te geven aan mensen die echt actief zijn.

Karl Vandenberghe

karl.vandenberghe@focus-wtv.be

Karl Vandenberghe