Nieuws

Huur­ders han­del­s­pan­den stad Ieper moe­ten niet betalen

2020-05-05 00:00:00 - Huurders handelspanden stad Ieper moeten niet betalen

Vanavond was er in Ieper een digitale gemeenteraad, gezien de corona-crisis. CD&V-fractieleider Katrien Desomer stelde een vraag over de huurgelden van handelspanden in eigendom van de stad Ieper.

Twee Ieperse brouwers (Vermeulen en Leroy) scholden aan hun horecazaken de huur voor al zeker één maand kwijt. Ook andere eigenaars lieten hun huurders-middenstanders reeds weten geen of slechts gedeeltelijk huur te vragen. CD&V stelde voor dat ook de stad tegemoet komt aan haar huurders van de handelspanden onder andere in de Menenstraat en Rijselstraat.

Het antwoord van het schepencollege is positief: "Het al dan niet innen van de huurgelden voor onze 12 handelspanden en 3 concessies werd van meet af aan afhankelijk gesteld van de duur en de intensiteit van de crisis. Reeds eerder beslisten wij dat, los van een mogelijke al dan niet gedeeltelijke kwijtschelding van huurgelden, wij uitstel van betaling verleenden aan de huurders van de handelspanden. Ondertussen werd door de task force beslist en door het college bekrachtigd dat de huurders van de handelspanden in de Menenstraat en Rijselstraat worden vrijgesteld van huur voor de maand april. Deze beslissing geldt eveneens voor de drie concessies die de stad verleent, namelijk de Kazematten, de cafetaria van het zwembad en het museumcafé. De stad investeert hierbij zo’n 25.000 euro. Deze vrijstelling moet er mee voor zorgen dat onze huurders een bijzonder moeilijke periode kunnen overbruggen en na afloop van de crisis voldoende vitaal zijn om opnieuw aan de slag te gaan."

Engagementen voor deze maand of volgende maanden worden afhankelijk gesteld van de heropening van de musea, sportinfrastructuur, winkels en horeca-zaken.

De redactie