Nieuws

Hom­me­les tus­sen Bom­bar­dier en NMBS over megabestelling

De zenuwen rond de megabestelling van de NMBS, meer dan duizend rijtuigen ter waarde van 3 miljard euro, staan steeds strakker gespannen.

De Candese treinbouwer Bombardier, samen met Alstom de enige overgebleven kandidaat, is zwaar aan het lobbyen. Maar de NMBS kaatst de bal terug en zegt te wachten op een concreet prijsvoorstel van het Canadese concern.

Vandaag bracht De Standaard uit dat Bombardier politici van verschillende partijen eind april heeft samengebracht voor een ontbijtvergadering over de toekomst van de treinbouwer. De Brugse vestiging van Bombardier is zonder de megabestelling van de NMBS niet levensvatbaar. Ten laatste in juni moet er een overeenkomst gesloten worden over een intentiebrief waarmee de bestelling bevestigd wordt, was de boodschap.

Jo Cornu

De NMBS kaatst de bal echter terug. Topman Jo Cornu kroop in zijn pen om zijn beklag te doen bij de verantwoordelijke voor Bombardier in de Benelux.  Cornu klaagt dat hij lang moest wachten op een indicatieve offerte en dat zijn vraag om een meer concrete offerte op basis van verschillende scenario's nog onbeantwoord is gebleven.   Die brief belandde op verschillende mediaredacties.

"In het belang van de NMBS kan ik geenszins tolereren dat we, door de lobbying die u voert, terechtkomen in een situatie waarin een ernstig prijsvoorstel uitblijft en we verplicht worden om op de valreep een dergelijk contract te sluiten zonder eerst ernstig over de financiële voorwaarden te hebben kunnen onderhandelen.", zegt de topman van de NMBS.  Tot slot wijst Cornu er fijntjes op dat de NMBS de onderhandelingen met de enige kandidaat kan stopzetten "als de NMBS zou vaststellen dat de onderhandelingen niet (kunnen) leiden tot voorwaarden die op een voldoende manier antwoorden aan de financiële, technische en andere noden van de NMBS".

Belga

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?