Vanaf maandag kunnen enkele musea in Brugge weer openen. Bezoekers zullen onder meer terecht kunnen in het Gruuthuse- en het Groeningemusem. Iedereen is verplicht om een mondmasker te dragen en het aantal bezoekers is beperkt. Ook audio guides en touch screens zijn uit den boze.
Nico Blontrock - Cultuurschepen Brugge: “We verwachten hoe dan ook geen stormloop in en rond de musea. Op 18 mei gaan we Groeninge en Gruuthuse weer opendoen. In een volgende fase volgt dan het Sint-Janshospitaal. Maar er zijn ook musea die niet opengaan. In het Belfort kan je bijvoorbeeld de social distance niet garanderen. “
De stad wil zoveel mogelijk met voorinschrijvingen werken. Iedereen die een museum binnengaat, moet een mondmaskers dragen en aan de kassa’s zal het personeel niet met cash geld werken. In elk museum komt er ook een Coronaproof parcours zodat bezoekers elkaar niet kruisen. Vrijdag staat er een overleg gepland met de bootjesmannen en de koetsiers. Die zijn voorlopig geen vragende partij om terug aan de slag te gaan door de afstandsregels en het gebrek aan toeristen.